deklaracja podatkowa
Pieniądze

Zwrot podatku VAT – o czym trzeba wiedzieć?

Podatek VAT trzeba odliczyć od każdej transakcji dotyczącej towarów i usług. Podatnicy mają obowiązek przygotować deklarację VAT na koniec okresu rozliczeniowego lub JPK V7, gdzie wykażą podatek należny i naliczony. Są też sytuacje, w których można otrzymać zwrot podatku VAT. Wyjaśniamy, kiedy jest to możliwe.

rolnictwo
Pieniądze

Podatek VAT w rolnictwie

Rolnictwo to jeden z głównych sektorów gospodarki w Polsce, pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczeństwa. Rolnicy są objęci przez państwo specjalnym programem podatkowym. Opracowano dwie opcje, które mają ułatwić prowadzenie działalności.

zakupy przez internet
Pieniądze

Sprzedaż przez Internet a podatki

Jeśli chcesz założyć sklep internetowy, musisz pamiętać o obowiązku płacenia podatku dochodowego, a wielu przypadkach również VAT-u. W każdym przypadku opłacalne i polecane mogą być inne rozwiązania, dlatego warto orientować się w temacie lub skorzystać z fachowej pomocy księgowej.

przelew bankowy
Pieniądze

Jak wypełnić przelew podatkowy?

Płacenie podatków to obowiązek, którego nie można uniknąć. W trakcie rozliczania się z fiskusem musimy jednak wiedzieć, jak zrobić m.in. przelew do urzędu skarbowego. Wyjaśniamy, jak wykonać przelew do urzędu skarbowego, czyli przelew podatkowy.

deklaracja vat 25
Firma

Deklaracja VAT-25 – co musisz wiedzieć?

Deklaracja VAT-25 to zaświadczenie, które potwierdza uiszczenie podatku VAT albo brak takiego obowiązku z tytułu nabycia środka transportu. Wyjaśniamy, jak złożyć taką deklarację – m.in. zdalnie bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdź, jakich formalności w związku z wydaniem tego dokumentu musisz dopilnować.

Pieniądze

Odliczenia od dochodu za rok 2005

Odliczeniu od dochodu ustalonego zgodnie z art. 7 lub 7a ust. 1 ustawy podlegają przekazywane przez podatników darowizny na cele wymienione w art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy oraz inne kwoty z tytułów wymienionych w pkt 6 i 7 art. 18 ustawy. UWAGA Podobnie jak w roku 2004 także w roku 2005 odliczeniu podlegać […]