Bankowość

Jakie kredyty najczęściej bierzemy w banku?

Nie każde konieczne zakupy czy usługi możemy w każdej chwili sfinansować. Wtedy pomocne są kredyty. Banki mają szeroką ofertę, wciąż zresztą ją wzbogacają – kredyt gotówkowy, hipoteczny, konsumpcyjny to tylko kilka z nich. Sprawdź, jakie kredyty zaciągamy najczęściej.

Dom, apartament lub mieszkanie, grunt, samochód osobowy, wakacje, ślub i wesele – to nasze potrzeby. Zwykle są one powodem, że decydujemy się wziąć kredyt. Zwykle ceny są tak wysokie, że nie stać nas, aby kupić je za gotówkę. Sprawdziliśmy, które kredyty są najpopularniejsze wśród polskich klientów.

Kredyt konsumpcyjny

W planach mamy remont lub zakup laptopa czy telewizora? Udajemy się zwykle po kredyt konsumpcyjny albo kupujemy na raty. Wysokość i liczba rat to już sprawa do dogadania z bankiem – warto negocjować. Najczęściej zobowiązanie spłacamy przez kilka miesięcy albo lat, zależnie od wysokości dochodu i kupowanej rzeczy.

Kredyt hipoteczny

Kredyt na zakup domu lub mieszkania to niemal konieczność. Mało kto może sobie pozwolić na taki zakup za gotówkę. Banki ułatwiły procedurę, ale nadal musimy przygotować wiele dokumentów, a także siebie psychicznie na takie zobowiązanie! Zanim podpiszemy umowę, dobrze jest porównać oferty banków i zastanowić się jeszcze nad wynajmem lub wspólnym mieszkaniem z rodzicami lub teściami.

Kredyt samochodowy

Marzy nam się nowe auto? Pewnie czeka nas kredyt. To dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy wystarczająco dużo gotówki, a mamy zdolność finansową. Warto też rozważyć wzięcie kredytu gotówkowego – procedury są prostsze, albo też popularny leasing.