Bankowość

Kredyty dla rolnika – oferty wybranych banków

Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne i myślisz o jego rozwoju, potrzebujesz pewnie gotówki. W ofercie wielu banków znajdziesz kredyty dla rolnika – sprawdziliśmy, czy są coś warte. Oto ranking 3 najlepszych.

Działalność rolnicza może oznaczać niezły zarobek i spokój, ale wymaga nakładów finansowych. Trzeba inwestować, kupować maszyny itd. Jeśli martwisz się o płynność finansową, możesz zdecydowac się na kredyt dla rolnika. Co prawda wyjściem jest też tradycyjny kredyt gotówkowy – weźmiesz go niemal w każdym banku, a do tego nie musisz informować, na co jest Ci potrzebny. Do wyboru jest też jednak kredyt dla rolnika.

ING Bank Śląski

Kredyt na rozwój działalności rolniczej to popularna oferta ING Banku Śląskiego. Wniosek można złożyć nawet przez Internet. Maksymalny okres kredytowania to aż 15 lat, ale bank wymaga wkładu własnego. Pieniądze można przeznaczyć np. na zakup maszyn rolniczych, gruntów, prace modernizacyjne itd.

BGŻ BNP Paribas

Masz wiele kredytów na prowadzenie gospodarstwa, np. Agro Ekspres – kusi wysoka kwota kredytu wynosząca do 70% wartości nieruchomości rolnych, a także okres kredytowania – od roku do 5 lat. Formuła Agro to oferta na zakup sprzętu lub remont, Agro Lider to możliwość pożyczenia aż 1000 000 złotych, a kredyt inwestycyjny przeznaczony jest na unowocześnienie gospodarstwa.

Nest Bank

W Nest Banku rolnik można otrzymać nawet do 350 000 zł. Gotówkę można przeznaczyć na każdy cel i nie trzeba się z tego rozliczać. Kredyt dopasowywany jest do możliwości każdego rolnika, a warunki ustalne z doradcą. Nest Bank sprawdza bierze pod uwagę także inne źródła dochodu, co jest kolejną zaletą.