patelnia gastronomiczna
Firma

Nowe życie sprzętu gastronomicznego

Sprzęt AGD często wymaga jedynie naprawy, by zyskać nowe życie i móc służył w restauracji jeszcze długi czas. Zamiast wyrzucać patelnie, garnki czy woki, można je naprawić i używać znacznie dłużej. Wyjaśniamy, na czym polega renowacja powłok sprzętu gastronomicznego.

Naprawa zamiast zakupu nowych urządzeń

Zużyte powłoki nie nadają się do dalszego użytkowania i konieczna jest wymiana sprzętów na nowe. Alternatywnym rozwiązaniem jest poddanie renowacji ich powłok. Zamiast wyrzucać sprzęt lepiej go naprawić, by odzyskał funkcjonalność i powrócił do kuchni. Naprawa zużytego sprzętu pozwala zaoszczędzić na zakupie nowych urządzeń – to bardzo opłacalna inwestycja.

Dłuższe „życie” sprzętu gastronomicznego 

Jedną z polskich firm specjalizujących się w wymianie powłok gastronomicznych jest Nelvi Gastro. Do wyboru są różne rodzaje powłok. Profesjonalne powłoki z serii Vitaflon® oferowane przez Nelvi wyróżniają się dłuższą żywotnością i większą wytrzymałością mechaniczną. W ten sposób można wydłużyć użytkowanie sprzętu gastronomicznego używanego do smażenia, pieczenia, grillowania czy gotowania.

Na czym polega nakładanie powłok Vitaflon®?

Proces renowacji powłok gastronomicznych rozpoczyna się obróbką termiczną w temperaturze 430 °C, by usunąć z niej zabrudzeniami oraz tłuszcz. Następnie odbywa się mikropiaskowanie i usunięcie zużytej powłoki. Kolejny etap to aplikacja i utwardzenie nowej powłoki w zakresie temperatur do 420°C. Po pozytywnej kontroli jakości sprzęt powróci do kuchni.

Zregenerowana powłoka jest gotowa do dalszego użytkowania. Dodajmy, że powłoki mogą być regenerowane wiele razy – liczba zależy od jakości i wytrzymałości patelni czy woka. Szczegółowy opis regeneracji powłok gastronomicznych krok po kroku można znaleźć na stronie: https://nelvigastro.pl 

W trosce o planetę 

Renowacja powłok wykorzystywanych w gastronomii to również działanie zgodne z trendami proekologicznymi. Stanowi ważny element strategii zrównoważonego rozwoju. Poprzez regenerację zużytego sprzętu można obniżyć zużycie wody i energii, które byłby niezbędne podczas produkcji nowych urządzeń. Takie działania przyczyniają się też do redukcji emisji gazów cieplarnianych. 

Kw, f:

Photo by Gita Krishnamurti on Unsplash