deklaracja podatkowa
Pieniądze

Zwrot podatku VAT – o czym trzeba wiedzieć?

Podatek VAT trzeba odliczyć od każdej transakcji dotyczącej towarów i usług. Podatnicy mają obowiązek przygotować deklarację VAT na koniec okresu rozliczeniowego lub JPK V7, gdzie wykażą podatek należny i naliczony. Są też sytuacje, w których można otrzymać zwrot podatku VAT. Wyjaśniamy, kiedy jest to możliwe.

rolnictwo
Pieniądze

Podatek VAT w rolnictwie

Rolnictwo to jeden z głównych sektorów gospodarki w Polsce, pełnią bardzo ważną rolę w życiu społeczeństwa. Rolnicy są objęci przez państwo specjalnym programem podatkowym. Opracowano dwie opcje, które mają ułatwić prowadzenie działalności.

zakupy przez internet
Pieniądze

Sprzedaż przez Internet a podatki

Jeśli chcesz założyć sklep internetowy, musisz pamiętać o obowiązku płacenia podatku dochodowego, a wielu przypadkach również VAT-u. W każdym przypadku opłacalne i polecane mogą być inne rozwiązania, dlatego warto orientować się w temacie lub skorzystać z fachowej pomocy księgowej.

przelew bankowy
Pieniądze

Jak wypełnić przelew podatkowy?

Płacenie podatków to obowiązek, którego nie można uniknąć. W trakcie rozliczania się z fiskusem musimy jednak wiedzieć, jak zrobić m.in. przelew do urzędu skarbowego. Wyjaśniamy, jak wykonać przelew do urzędu skarbowego, czyli przelew podatkowy.

Pieniądze

Odliczenia od dochodu za rok 2005

Odliczeniu od dochodu ustalonego zgodnie z art. 7 lub 7a ust. 1 ustawy podlegają przekazywane przez podatników darowizny na cele wymienione w art. 18 ust. 1 pkt 1 ustawy oraz inne kwoty z tytułów wymienionych w pkt 6 i 7 art. 18 ustawy. UWAGA Podobnie jak w roku 2004 także w roku 2005 odliczeniu podlegać […]

Pieniądze

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Odliczenia od podatku w okresie od 1.01.2005 do 31.12.2005 (archiwum) Odliczenia od podatku przez osoby fizyczne są możliwe m.in. od prac remontowych i modernizacyjnych budynków mieszkalnych. Poniżej znajdziesz szczegóły na temat odliczeń w czasie od 1 maja do 31 grudnia 2005 roku.

Zakup mieszkania z licytacji komorniczej
Pieniądze

Zakup mieszkania z licytacji komorniczej – poradnik

Możliwość zakupu mieszkania za kwotę niższą o ⅓ niż oferty rynkowe to kusząca opcja. Wyjaśniamy, jak przebiega procedura aukcji komorniczej, co powinno zawierać stosowne obwieszczenie, na co warto uważać. Licytacja komornicza – przebieg krok po kroku Obwieszczenie o aukcji – gdzie i kiedy? Informacja o planowanej licytacji powinna pojawić się co najmniej dwa tygodnie przed […]